Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) не визнає легітимність Володимира Путіна як президента РФ. Про це йдеться у резолюції ПАРЄ 2540, присвяченій загибелі російського опозиціонера Олексія Навального. Документ було схвалено у середу, 17 квітня.
ПАРЄ оголосила про невизнання легітимності Путіна
"Асамблея не визнає легітимність Володимира Путіна як президента Російської Федерації та повторює свій заклик до держав-членів і спостерігачів Ради Європи та Євросоюзу припинити всі контакти з його, за винятком гуманітарних цілей і в прагненні миру", – йдеться у резолюції.
У документі вказано, що "скасування обмежень за президентськими термінами на користь Володимира Путіна порушує не тільки Конституцію Росії, а й усталені міжнародні правові принципи".
У ПАРЄ підкреслили, що за правління Путіна Росія стала де-факто диктатурою. Він не лише придушив демократичну опозицію всередині країни, але й не поважає демократичного вибору сусідніх держав та їхньої політичної незалежності.
Крім того, у ПАРЄ поклали на Росію та її уряд відповідальність за смерть опозиціонера Олексія Навального.
ПАРЄ закликало всі держави "застосувати до режиму Володимира Путіна чинне законодавство щодо боротьби з відмиванням грошей, спрямоване на протидію організованій злочинності та фінансуванню тероризму", виявити всі приватні чи юридичні особи, які можуть бути класифіковані як посібники, та застосувати до них суворі заходи покарання, включаючи конфіскацію активів.
Окремий пункт резолюції присвячено Російській православній церкві (РПЦ). ПАРЄ закликає держави-члени та спостерігачів Ради Європи, а також ЄС "визнати, що Російська православна церква фактично використовується кремлівським режимом як інструмент російського впливу та пропаганди і не має нічого спільного зі свободою релігії та свободою вираження думок, гарантованою статтею 18 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права".
18 квітня, на розгляд естонського парламенту Рійгікогу внесли проект заяви, в якій Московський патріархат назвали "гібридною зброєю Росії для проведення агресивної політики у світі" та висловили йому засудження за виправдання воєнних дій в Україні.
Проект підготували 52 депутати невдовзі після виходу наказу Всесвітнього російського народного собору , в якому військовий конфлікт між Росією та Україною названий "священною війною" і "етапом національно-визвольної боротьби російського народу проти злочинного київського режиму і колективного Заходу, що стоїть за ним".
В звязку з цим, Міністерство внутрішніх справ Естонії закликає православні парафії виходити з юрисдикції Московського Патріархату, який воно називає "гібридною зброєю Росії для проведення агресивної політики у світі" і засуджує за виправдання військових дій в Україні.
"Російська людина дуже побожна. Вона перш, ніж тебе сокирою зарубати - обов'язково перехреститься" Ф. М. Достоєвський
Нагадаємо, у березні 2022 року Росію виключили зі складу ПАРЄ одноголосним рішенням через війну, розв'язану Кремлем проти України, а у жовтні 2022 року ПАРЄ визнала Росію терористичним режимом. Таке рішення підтримали 99 делегатів і лише один утримався.